Membership List
     
Sherri AGNEW
Food Services
 
Bill BEATTIE
Business Development
John BORST
Education Administration
​Dwight BOYCE
Financial Advising
 
​Adrienne BROWN
Business Communications
 
Ron BROWN
Accounting-Public
Denny BUCHANAN
Health Services-Psychiatry
Krishna BURRA
Education Administration
Peter BURRELL
Military - Air
Cathie CALARCO
Fundraising - Health Care
Carole CALDER
Education - Teacher
Carol CARTIER
Education Administration
Lisa CASSIDY
Bereavement Services
Chris CHAFE
Youth Services - Sailing
 
Darlene CLEMENT
Nursing
Todd COLBOURNE
Architecture
Garrett COLE
Engineering - Mechanical
Monika COOK
Chaplaincy
Maria CORDEIRO
Social Services - Families
Bill COULTER
Banking - Community
 
Maxine CUPIDO
Health & Safety
 
John DERUITER
Retail-Florist
Allan DUNLOP
Military-Navy
Dan DUTCHER
Funeral Assistant
 
​Paul ELSLEY
Not-For-Profit
​Elsabé FALKSON
Organizational Consulting
 
Lloyd FLEMING
Banking-Community
​Lindsey FOSTER
Business Communications
Jack FOX
Education-Consulting
Al FYKE
Construction-Concrete Products
 
Elizabeth GOOD
Health Services - Business Analysis
Alicia GORDON
Real Estate & Transitions
Amanda GUARINO
Youth Services
Matt HAWKSLEY
Executive / Business Coaching
Don HEATH
Human Resources
Nadine HINCH
Marketing - Retirement Home
David IBBOTT
Retail-Men's Wear
 
Diane KENNEDY
Education-Secondary Teaching
 
Laura KENNEDY
Retirement Community Management
Adam KOVEN
Real Estate​
 
Laurie LABRIE
Education Secondary School Teaching
 
Jonathan LADHA
Home Care - Independent Living
Krista LECLAIR
Not-for-Profit Management
Ann LEVISON
Lab Tech Bacteriology
 
Sam MACLEOD
Fundraising - Family Services
 
Bob MALLETTE
Engineering-Civil
Ken MANN
Industrial Management
Rene MARCHEN
Retail - Air Handling
 
Maureen MCCARTNEY
Real Estate Sales
 
Garry MCCOLMAN
Media
Marci MCMULLEN
Management Home Heating/Air
Peter MERKLEY
Banking-Commercial
 
Marie MILLER
Education Alumnae Services College
Peter MILLIKEN
Lawyer
 
D'Arcy MUNN
Camp Directing
 
Felipe NETO
Banking - Commercial
 
Vicky PEARSON
Educational Travel
Becky PERO
Project Management
 
​Shawn QUIGLEY
Youth Services
Vinnie REBELO
Conference-Hotel Management
 
Bernie ROBINSON
Industrial Services
Sylvio ROY
Commercial Piloting
 
Mark SANTONI
Financial Advising
 
Linda SCHMALZ
Business Analysis
Martin SECKER
Accounting-Public
Hugh SEGAL
Public Policy Advising
 
John SHIDELER
Social Work - Children
Dave SHORT
Medical Equipment - Rehabilitation
 
Barry SLATER
Veterinary Medicine
Clarence SNYDER
Retail-Building Supplies
 
Bruce STICKLE
Banking - Community
Lori SWEET
Writing
 
Burt THOMPSON
Cremation Services
Ken THOMPSON
Industrial Consulting
Paul VAN NEST
Education-College Administration
 
Jim VOWLES
Financial Advising
 
Marijke WILKINS
Personnel Services
 
Mike WILSON
Banking - Commercial
Shirley ABRAMSKY
Honorary
 
Ian ARTHUR
Honorary
 
John BOONE
Honorary
 
Frances CRISTOVEANU
Honorary
 
​Richard D'AETH
Honorary
Trevor DAGILIS
Honorary
Lucille DAVIES
Honorary
Patrick DEANE
Honorary
 
Greg FISHER
Honorary
 
Mark GERRETSEN
Honorary
 
Harry KOWAL
Honorary
Linda MALINOFF
Honorary
Lorne MALINOFF
Honorary
 
Stéphane MASSON
Honorary
Frank MILLEDGE
Honorary
 
Bryan PATERSON
Honorary
 
Jim PERRY
Honorary
 
Cyrus REGNART
Honorary
 
Allan RIMOIN
Honorary
 
Estelle SALAMON
Honorary
Marion SAVAGE
Honorary
 
Reg SHADBOLT
Honorary
 
Wilf SORENSEN
Honorary
Ron SOUTHWARD
Honorary
 
Glenn VOLLEBREGT
Honorary
Greg WELCH
Honorary